Zaključek reXove serije z ženskim rekordom

IZOLA, KOPER

08 02
 2020

Ekipa prostovoljcev Ljudstva tekačev je na dan kulturnega praznika izpeljala četrtega, zadnjega od reXovih tekov tretje serije. Teklo je 18 odraslih, pridružila sta se jim dva otroka.

Medtem ko se sonce ogrevalo 4,2-kilometrsko progo reXovega teka, ta je na nekaj mestih ostajala v senci in za nekaj stopinj hladnejša, sta se na 300-metrsko progo podala Vitan Mahne in Ana Božeglav. Oba sta bila zmagovalca, oba sta prejela otroška šampanjca.

Med odraslimi je bil najhitrejši Boštjan Dolgan, peti je bil Stojan Rodica, najhitrejši po starostnem hendikepu, tudi zmagovalec skupnega seštevka, v katerem sta pokala osvojila še Andrej Velišček in dnevni zmagovalec Boštjan. Stojan je zmagal že lani, v premiernem štetju točk. Za eno samo točko je bil v boju za pokale prekratek Bogdan Kozina.

Med ženskami je po pričakovanjih zmagala Eva Čanadi, mlada državna reprezentantka v hitri hoji. Za zmago se je morala potruditi, kajti za ovratnik ji je dihala novinka reXovega teka, Madeleine Whybrow (Združeno kraljestvo). Eva je svoj rekord premaknila še za tri sekunde više. Medeleine, 28-letna doktorica matematičnih znanosti, je asistentka na koprski univerzi, od tekaških disciplin pa so ji najbolj pri srcu gorski teki – in verjetno jo bomo kmalu lahko srečali na katerem od primorskih gorskih tekov. Ženske stopničke so bile tokrat zelo mednarodne, saj je tretje mesto osvojila Rusinja Elena Safonova. Eva je osvojila tudi pokal skupne zmagovalke po točkah.

Serija štirih tekov se je tako iztekla, ni pa še konec priprav na Luka Koper 7. Istrski maraton, saj bo društvo Istrski maraton pripravilo še tri srečanja s progami tekov svoje prireditve. Ljudstvo tekačev bo s reXovimi teki najverjetneje nadaljevalo jeseni/pozimi, v sezoni 2020/2021, razmišljajo pa tudi o tem, da bi to poletje izpeljali še kakšen krajši trejl. Vsekakor bo tekaška javnost o teh načrtih še obveščena.