reXov tek, prvi v 2020

IZOLA, KOPER

11 01
 2020

Prostovoljci Ljudstva tekačev so prvi reXov tek v letu 2020 pripravili 11. januarja, v nekoliko hladnem, a sončnem vremenu. Teklo je 21 odraslih in pet otrok, zmagala sta Alen Kaizan in Eva Čanadi, ki je izboljšala ženski rekord – ta je zdaj 16:53.

Na senčnih odsekih je bila 4200-metrska proga poledenela in so morali tekači paziti, kako in kam stopajo, očitno pa to Eve Čanadi ni oviralo; po tem, ko je na zadnjem teku lanskega leta izenačila rekord Elena Safonove, ga je tokrat izboljšala za sekundo.

Med moškimi je Alen Kaizan svojo prvo udeležbo na reXovem teku zaključil z zmago, na stopničkah sta se mu pridružila Andrej Velišček in Boris Peček, četrti pa je bil Gregor Mišmaš, brat najboljše slovenske tekačice na srednje proge, že tudi zmagovalke najkrajšega od tekov Istrskega maratona. Maruša je tačas na pripravah za novo sezono, a nikoli se ne ve, morda si bo nekoč zaželela pospremiti brata v Izolo … Stojan Rodica je bil peti, a je v točkovanju starostnega hendikepa po tretji tekmi že osvojil pokal, namenjen skupnemu zmagovalcu. Boj za drugo in tretje mesto je še odprt.

Med ženskami v skupni razvrstitvi vodi Eva, na zadnji preizkušnji (8. februarja) pa jo še lahko prehiti Elena, ki je bila tudi tokrat druga, na tretjo stopničko pa je stopila Barbara Adamič. Tudi tu je boj za tretje mesto še povsem odprt.

Glede na to, da so bili prisotni otroci željni teka, so organizatorji tudi njim pripravili tekmo na 300-metrski progi. Šampanjca (tistega za otroke) sta osvojila Oskar Praprotnik in Ana Božeglav. Kris Kolenc je le malo zaostal za Oskarjem, najmlajši Julij Praprotnik je potreboval pomoč očka, sicer pa je bil med fantiči tretji, Sofija Praprotnik pa na drugem mestu ni prav veliko zaostala za Ano.